שרשרת המזון האנושית

מאת: לי רוג, מסייע בעמותת "תנו יד לחירש, נכים למען נכים" וארגון ארצנו החברתית

פוליטיקאי יקר, דע לך כי אם לנכים היה מספיק כסף ולעמך ישראל היה מספיק כסף כמו שלך אז הוא היה גם שמח ומאושר כמוך. אמרו חכמים ממני: "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו". עם כל הכבוד והחברמניות שלך, סביר כי אתה לא נכה ולא עני. מה עם 1/3 מהעם החי מתחת לקו העוני? והחמור ביותר עם הנכים שלא מבחירה כך – נכים האמורים להתקיים מקצבת הזנחה, רעב וייאוש עד מוות בסך של כ-2,500 ש"ח בחודש (27.5% מהשכר הממוצע במשק וכמחצית משכר המינימום). 

אני מבקש שתורה בכוחך האדיר ליישר קו ולעלות את קצבאות נכות 100% אי כושר בנכות כללית (פרק ט (סעיף 200) לחוק המוסד לביטוח הלאומי (נוסח משולב) התשנ"ה-1995) לכדי שכר מינימום, וזאת ב-4 פעימות על-פני 3 שנים:

פעימה ראשונה – טווח זמן מיידי: לנכים המוגדרים "נכה ליקוי חמור" על פי סעיף 195 לחוק זה ולפחות בעלי ליקוי של 25% באחד ו/או יותר מהליקויים הבאים: 29 32א, 33, 34 91 (שזה – אירועים מוחיים משמעותיים, בעיות קשב וריכוז ברמה קשה עד חמורה, בעיות נפשיות לסוגיהם ברמה משמעותית, פיגור שכלי קל ומעלה). לתוספת ב"תקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) תשט"ז – 1956"  – זהו החלק הקשור גם לנכי "נכות כללית" ומכונה "ספר המבחנים/הליקויים") על פיו מחשבים בחישוב משוקלל את אחוז נכותו של המבוטח.

פעימה שנייה – שנה מיום הפעימה הראשונה: כל נכה בעל לפחות אחד מסעיפי הליקוי הבאים: 29 32א, 33, 34 91 בשיעור נכות של 35% ומעלה, אף אם אינו מוגדר "נכה ליקוי חמור".

פעימה שלישית – שנתיים מיום הפעימה הראשונה: לכל מי שמוגדר "נכה ליקוי חמור" אף אם אינו עונה על על הפעימות הקודמות, ומלבד שלא מקבל כל קצבה נוספת, כלומר לא מקבל שר"מ, ניידות.

פעימה רביעית – שלוש שנים מיום הפעימה הראשונה: לכל יתר הנכים ב"נכות כללית".

נכים שנקבע שנכות אי כושרם נמוך מ-100% אי כושר ועונים על הפעימות יקבלו את חלקם היחסי לעומת 100% אי כושר. כמו גם מי שנקבע בעבר שהוא בעל 75% אי כושר יראו אותו כבעל 100% אי כושר.

נכים

ככל שלנכה יהיה כוח קניה יותר גבוה כך ההשקעה בו תגדיל את תזרים המזומנים למשק ותחייה את המשק (יותר לקוחות יגיעו לרכוש) בפרט לעסקים הבינוניים והקטנים ליד הבית. מכאן שההשקעה מחזירה את עצמה מונים רבים.

שרשרת המזון האנושית

נכה מקבל קצבה לחיים בכבוד > משקיע זאת במשק לרכישת מוצרים שונים למחייתו > הכסף מחיה את המשק > אחוז המכירות גדל במשק > העסקים מרווחים > המדינה מרוויחה מרווחי העסקים > מושקע יותר כסף באוכלוסיה.

כשהכסף מועבר לעשירים השרשרת עובדת כך: העשיר מקבל יותר כסף > מעביר את הכסף לחו"ל > המכירות במשק לא עולות > עסקים נכנסים למשברים פיננסיים ומתרסקים מאחר והעשירים לאו דווקא רוכשים בישראל > המדינה לא מרוויחה יותר > לא מושקע יותר כסף באוכלוסיה.

חייבים להעלות את הקצבה לנכים – זה טוב לנכה וזה טוב לעם! נכה הוא לא חצי בן אדם.

=====

הסבר על פוסט זה:

כמובן שאת הפעימות שהצעתי ינסו לטרפד ולומר שאין תקציבים וכו'. לכן מתחילים עם הנכים שלא מקבלים שר"מ ולא ניידות. אלו שמקבלים למעשה קצבת רעב (וחלקם מקבלים גם סיוע בשכ"ד כי אין להם גם דירה על שמם) שלרוב מבעיה נפשית, קשב וריכוז, פיגור שכלי ו/או בעיה מוחית (סעיף 29) נמנע מהם לתפקד, אבל כן מצליחים לקום וכו'. אלה לא מקבלים לא שר"מ ולא ניידות ונותרים עם קצבת רעב עלובה. אלה הראשונים שיש להעביר להם קצבה בגובה שכר מינימום (כמובן שהם מתקשים לתפקד כשכירים – עמידה בזמנים, תפוקה מתאימה, קבלת מרות מהאחר, להתעורר בזמן, לצאת מהבית, להתגבר על חרדות, מחשבות רדיפה, להבין בכלל מה רוצים ממך, ועוד ועוד).

אלו ברמה ראשונה מאחר ולא מקבלים שר"מ ולא ניידות. כל פעימה מכוונת על רמת נכות נמוכה יותר על פי רוב. הקשים בהתחלה ולאחר מכן בקצב הדרגתי (פעימה בכל שנה) המשך ההליך. נכה לקוי חמור הוא כל נכה שלו 70% נכות רפואית ומעלה למי שלא יודע, ובמידה ויש לו מחלת נפש (סעיף ליקוי 33) או פיגור שכלי (סעיף ליקוי 91) אז מספיק 40%. בפעימה הראשונה ככל ויאשרו (אמן) כל נכה עם בעיות נפשיות, קשב וריכוז, בעיות מוחיות, פיגור שכלי יכנס (עם 25% ומעלה חומרת הליקוי) וכל עוד הוא בעל 70% משוקלל (או 40% בפיגור שכלי או מחלת נפש) יוכל להרים את ראשו עם תקווה לחיים בכבוד. זוהי שיטת המדרוג הראויה.

*טקסט זה נכתב לצורכי נוחיות במין זכר בלבד אך מכוון עצמו לשני המינים באופן שווה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על שרשרת המזון האנושית

  1. רינה'לה הגיב:

    הבעיה במדינה הזו שלא אוהבים פה אנשים חלשים, תמיד דואגים לחזקים. אם אדם מוגבל שכדי להתנייד עם רולטור 4 גלגלים זקוק לסכום כספי קטן על מנת לרכוש אותו, אז זו טרחה "כבדה" בשביל המדינה, אבל איש עשיר עם עם חובות גדולים בבנק, אפשר לוותר לו על החוב, למרות שהכסף הזה יכול לעזור לאדם חלש יותר. מייאש!

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s