מכנסיים קצרים וקיצרות רוח

מאת: סתיו בסר

מחאת העשרה מצאה לה כיוון נוסף. בדור בו מילים קצרות, משפטים חצויים וקודים עלומים כחלק ממחאת העשרה מול החברה הלא משתפת ורק מצהירה השכם והערב על דמוקרטיה משתפת, על זכויות ילדים ונוער, על לגיטימיות להביע דעות באה מחאת המכנסיים, מותר לנערות למחות על המכנסיים הקצרים. המרד לכאורה באצטלה של הפליית נערות הוא רק כסות לאירועים עמוקים יותר שחוות הנערות בימינו. 

בעידן בו נשמע ים ברחובות קריאות החרם מפי פטרנליסטיים החוששים לאבד את ההגמוניה על שיתוף הידע הציבורי, חשוב שהנערות מוחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו נקבעים כללים חברתיים ע"י שובינסטים חורשי מזימות, חשוב שהנערות מוחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו מורות והורים מואסים בקודים התרבותיים שהם עצמם קבעו, בתקופה בה מורות מגיעות לעבודה עם גופיות וחולצות שקופות למחצה, עם כפכפים על עקב, צבועות בכל צבעי הקשת בפניהם ובשערותיהם, ומדברות לתלמידיהם בשפת רחוב, מותר לנערות למחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו המורות מביישות את תלמידותיהן באמירות ציניות, מונעות מהן את חופש הביטוי בבית הספר, מונעות מהן להשתתף בקבלת החלטות אמתיות או לא מאפשרות למחות על התנהלות לא תקינה בתוך המסגרת החינוכית, מותר לנערות למחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו מנהלות מקצרות את גובה החצאית מעל לברך, כדוגמת מובילת משרד החינוך, מותר לנערות למחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו מפקחות משרד החינוך קובעות דרכי התנהגות הנראות בעיניהן מבלי שלימדו בעשור האחרון שעה אחת בכיתה, מותר לנערות למחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו הורים עובדים על לשעות ערב ואינם מעוררים שיח ערכי עם ילדיהם, בעידן בו הורים נותנים לגיטמציה "להבריז" מבית הספר, נותנים ברוחב לב אישורים להיעדרויות, לדחיית מבחנים ולא לדחיית סיפוקים, מותר לנערות למחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו פרסומי המחר בתקשורת הן על גניבות, גזל, עושק, עוולות ועוני ילדים חמור, מותר לנערות למחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו מבקשות נערות לפרוץ את המסגרת, סימן לציבור המורות, המנהלות והמפקחות שהיתה מסגרת פטרנליסטית נוקשה עד כדי חימה. בעידן בו מוחות נערות על חוסר שוויון בקוד הלבוש בינן לבין בנים, בינן לבין המורות בבתי הספר, הגיע הזמן שהציבור יתעורר מתרדמת בת אלף שנים.

בעידן בו שוביניזם הוא ערך בלוח המושגים החינוכי, בו מועדפים בנים על בנות, בו הלשון העברית מתייחסת לבנות בלשון זכר ולא מצהירה על הכלל בו בנות ובנים, חשוב שהנערות מוחות על המכנסיים הקצרים.

בעידן בו יבינו אנשי החינוך שקוד לבוש נדרש כמו אצל בעלי המקצועות הציבוריים האחרים (רופאים, אחיות, עורכי דין בתפקיד, שופטים ועוד) יבינו גם בנות ובני העשרה שנדרש קוד לבוש מכבד במוסדות החינוך, יכבדו ההורים והתלמידים את מסגרות החינוך כמחנכות ומעצבות את הדור הצעיר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s