המיזם העברייני של ראשי הרשויות המקומיות

מאת: מוחמד קדח, חבר בתנועה לאיכות השלטון וסטודנט למשפטים

מעל שנתיים עברו מאז 22.10.2013, המועד בו נערכו הבחירות לרשויות המקומיות ברחבי הארץ, וכבר התרגלנו לשמוע מדי שבוע על חקירות באזהרה, הגשת כתבי אישום והרשעת נבחרי ציבור בפליליםאולי עתה, עם הגעת הקדנציה של ראשי הרשויות למחציתה, זהו הזמן האדיאלי לנו כחברה להיות כנים עם עצמנו, להתבונן ולחשוב במי בחרנו ובמה

מיהו האיש שבחרנו בו? מה הניע אותו ליזום קמפיין כה ענק ולהשקיע את זמנו ומרצו כדי להיבחר? אילו כשרונות יש לו שעוזרים לו להנהיג בהצלחה עיר בשלמותה ולהיות הממונה על החינוך, הבריאות, הרווחה? אם בכלל חשבנו על כשרונות?!

ראשי עיראיזה מצע כבודו הציע? מה חזונו? איך הוא מתכנן לקדם את המצב הסוציואוקונומי של התושבים? מה הפתרון שנראה בעיניו הממצה ביותר למצוקת הדיורואיך הגענו למצב בו נבחר הציבור כשנתיים לאחר בחירתו הופך לעבריין מורשע או למואשם לכל הפחות?

למעשה התשובה לשתי השאלות – מי ומה – אומרת הכל. שלא נצפה הרבה מהאיש כשמדובר בעשיר שמעוניין לרכוש מעמד חברתי רם, או מנהיג שבטי שמעוניין להפוך למוח'תאר מודרני עם משכורת בסוף החודש.

שלא נצפה מצב שונה, כשכבודו עובר ערב הבחירות משכונה לשכונה ומבית לבית, דופק בדלתות ומבטיח הבטחות. מה בעצם הוא מבטיחלהפר את חובותיו כנבחר ציבור, לשקול את טובתו ואת טובת תומכיו בכל החלטה ומינוי, ולתפור מכרזים לפי מידותיהם?

ניתן לומר עם כל הצער, שהמחשבה הפלילית מתגבשת אצל נבחר הציבור המורשע עם החלטתו להתמודד לבחירות, והעבירה נעברת במהלך קמפיין ההבטחות ובעת מימושן לאחר הבחירות. כך מיזמם הפוליטי של המורשעים הוא מיזם עברייני מובהק.

זה הלקח שצריך להפיק, ולהחליט כבר עכשיו או שנהיה שותפים למיזם ונבחר בו או שנסכל אותו בקלפיות.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על המיזם העברייני של ראשי הרשויות המקומיות

  1. אסנת יותם הגיב:

    כל שתוף פעולה ציבורי – פוליטי שיש בו "תן לי ואתן לך" = שחיתות.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s